12 вебінарів по лікуванню рака грудей
Онкопацієнти проголосували за медичний канабіс
November 06, 2020
Онкопацієнтам потрібен медичний канабіс Про це свідчать результати опитування, проведеного в групі взаємодопомоги онкопацієнток ГО "Афіна. Жінки проти раку" з 24 жовтня по 2 листопада 2020 року.
На запитання "Чи підтримуєте ви легалізацію медичних конопель для підвищення якості життя українських онкопацієнтів?" голоси розподілилися наступним чином:
- "за" відповіли 1245 респондентів,
- "проти" - 18,
- "утримались" - 28.
Сподіваємося, президент виконає свою обіцянку і подасть законопроект з легалізації лікувальних конопель в Україні найближчим часом.
Пацієнти влаштували флешмоб із ліками
November 05, 2020
Пацієнтки спільноти "Афіна. Жінки проти раку" влаштували флешмоб проти перерозподілу ліків, виділених на лікування онкозахворювань, на інші потреби. Онкохворі сфотографувались із дороговартісними ліками, якими їх не забезпечує держава, віддаючи гроші на ремонт доріг та інші не цільові потреби.
"Усім цим людям потрібні ліки для лікування онкозахворювань, - розповіла про учасниць флешмоба співзасновниця ГО "Афіна. Жінки проти раку" Вікторія Романюк. -. Як і десяткам тисяч інших онкопацієнтів. Ліки для них - це ЖИТТЯ. Проте препаратів, які потрібні їм, щоб ЖИТИ, немає у переліку тих, які закупляються державним коштом.
У минулому році ми виходили на акції під Верховна Рада України з вимогою збільшити бюджет на закупівлю ліків. Нас почули. У 2020 році бюджет на програму закупівель ліків для лікування онкозахворювань склав 1 млрд 785 млн грн. Це дало змогу покрити 100% потреби номенклатурного списку закупівель.
Завдяки ефективно проведеним ДП Медичні закупівлі України закупівлям з'явився залишок коштів, і логічно було б розширити номенклатурний список закупівель та закупити ліки, які пацієнтам все ж доводиться купувати власним коштом. Адже список ліків, які закупляються державним коштом,ьє обмеженим, і дуже багато людей залишаються без життєвонеобхідних ліків. Проте це зробити неможливо, адже МОЗ розпочало закупівлі лише влітку, і зараз не встигне витратити ці кошти на такі ліки. Тому гроші доведеться повернути до бюджету або перерозподілити на інші напрямки.
Лише минулого тижня гриміла історія про те, як Міністр Максим Степанов забрав гроші від онкохворих на дороги та реставрацію будівель МОНу (https://bit.ly/32aL6xV)
На цьому Степанов вирішив не зупинятись і ще забрати 80 млн грн у пацієнтів з онкологією. За ці кошти уряд закупить 266 тисяч експрес-тестів для визначення антигену коронавірусу (https://bit.ly/35188cl).
Гроші у пацієнтів з онкологією вже забирали на початку року для боротьби з коронавірусом (https://bit.ly/32fnqrY).
Тобто гроші з Фонду для боротьби з COVID-19 витрачаються на дороги, на серіали, а для того, щоб боротись з коронавірусом гроші забирають у пацієнтів із тяжкими діагнозами!
Ми виходили на акцію протесту (https://bit.ly/3mXZOjR). Проте Степанов нас не чує. Бо йому байдуже на життя людей.
Міністре Максим Степанов, на вашій совісті страждання пацієнтів. Ви забираєте надію та право на лікування у пацієнтів з онкологією. Ви повинні відповісти за всі злочини, які вчинили, та піти у відставку!
Президент Володимир Зеленський - наш Президент. (Офіс Президента України), скільки ще ваш міністр Степанов повинен знищувати медицину та змушувати страждати пацієнтів, аби його нарешті звільнили?" - задає запитання гаранту .Конституції Вікторія.
#ПацієнтиУкраїни #МіністерствоЛікуванняАсфальтом #МОЗ #ПацієнтамПотрібніЛіки #онкологія #АфінаЖінкиПроимРаку
Кошти, виділені на онкохворих, продовжують засвоювати не за призначенням
November 04, 2020
Тільки у п'ятницю ми виходили під Міністерство охорони здоров'я України на акцію протесту, тому що кошти з програми вдосконалення діагностики онкозахворювань перерозподілені на дороги та інші напрямки, а кошти з програми закупівель ліків для лікування онкозахворювань - на ковід, вакцини проти грипу. Але це ще, виявляється, не все! В той час, коли онкохворі змушені продавати майно та залазити в борги, бо для лікування потрібні ліки, які НЕ ЗАКУПЛЯЮТЬСЯ державою, Кабінет Міністрів України за кошти з програми закупівель онкопрепаратів вирішує закупити експрес-тести на визначення коронавірусу https://bit.ly/2HXprCx ! За які, знову ж доведеться платити онкопацієнтам! Адже для госпіталізації потрібен результат аналізу, а зробити його безкоштовно НЕ МОЖЛИВО!
Кошти на онкопрепарати розтягують на ковід, а фонд боротьби з ковід - на дороги і серіали!
Чи потрібно легалізувати медичній канабіс?
November 02, 2020
Тема легалізації медичного канабісу - у виданні Конкурент - новини Луцька та Волині. Говорять: Ігор Мочарський, психіатр Волинської обласної психіатричної лікарні ,та Вікторія Романюк, співзасновниця ГО "Афіна. Жінки проти раку" А також пересічні громадяни на вулицях Луцька.
#ПочуйтеЛікарів #ТіЩоТерплять #ЗупинитиБіль #АфінаЖінкиПротиРаку
ГО "Афіна. Жінки проти раку" - 3 роки!
September 12, 2020
Три роки назад у цей день була створена громадська організація Афіна. Жінки проти раку.
На той момент вже існувала закрита група у Фейсбуці, у ній було 550 афінянок.
За три роки чисельність учасниць/учасників групи збільшилась більш, як у десять разів. Зараз їх 6 з половиною тисяч, і щодня приєднуються десятки тих, хто зіштовхнувся з діагнозом РАК.
Ми знаємо, що багатьом група дуже допомогла. Проте група - це лише частинка діяльності нашої організації. Ми хочемо, щоб усі онкопацієнти мали доступ до лікування, щоб більше людей мали можливість лікуватись за сучасними протоколами, щоб люди не відмовлялись від лікування, бо у них нема грошей на ліки, щоб не відчували себе наодинці з хворобою, і головне - щоб вони подовше ЖИЛИ.
Саме для цього і була створена громадська організація. Адже кількість онкопацієнтів не обмежується кількістю учасників групи.
За ці три роки відбулось багато змін. Ті, хто вже давно в діагнозі, відчули їх. Це теж частинка нашої щоденної наполегливої праці. Але є ще багато над чим працювати.
Ми готові подати руку кожному, хто потрапив у онкодіагноз.
Ми вдячні усім, хто з нами, усім, хто в нас вірить.
Підтримати нашу діяльність
Р/Р ГО "Афіна. Жінки проти раку" в Приватбанку UA873052990000026000016802336,
EDRPOU 41591842.
Призначення платежу: "Благодійний внесок"
Наше право - жити без болю! Відбувся Конопляний Марш свободи
June 26, 2020
У Києві під Офісом президента 27 червня відбулась акція "Наше право - жити без болю!". Організаторами виступила ініціатива "Конопляний #МаршСвободи.
В акції взяли участь близько двох сотен людей. Партнерами виступили кілька пацієнтських, ветеранських і молодіжних спільнот, серед яких ГО "Афіна. Жінки проти раку", Ветерани за Медичний Канабіс, Українська асоціація медичного канабісу, Демократична Сокира, Всеукраїнське об'єднання людей з наркозалежністю та інші.
Про це повідомляє Апостроф з посиланням на hromadske.ua.
Учасники мітингу вимагали від влади підтримати правове регулювання обігу канабісу та його похідних для наукових і медичних цілей.
На Марші виступила керівник ГО "Афіна. Жінки проти раку" Ніна Резніченко.
#КонопліЛікують, #ЗупинитиБіль, #КоноплянийМарш, #АфінаЖінкиПротиРаку
June 06, 2020
Дуже потрібна допомога чудовій лікарці, хірургу-онкологу Київський міський клінічний онкологічний центр, якій завдячують життям дуже багато онкопацієнтів - Валентині Павлівні Пауковій.
Валентина Павлівна зараз у важкому стані знаходиться в лікарні.
Вона допомогла багатьом із нас, тепер їй потрібна наша допомога. Дуже просимо підтримати!
Реквізити для допомоги:
5168 7573 8125 0846
Паукова Валентина Павлівна.
Cancer Survivors Day: сьогодні об 11 святкуємо життя!
June 06, 2020
Кожного року у першу неділю червня, мільйони людей збираються по всьому світу та відзначають Cancer Survivors Day.
Перший National Cancer Survivors Day був проведений 5 червня 1988 року в Сполучених Штатах Америки. Зараз цей день відзначають у багатьох країнах світу – Італії, Нідерландах, Австралії, Індії, Малайзії та Південній Африці.
В Україні проект Inspiration Family вперше провели Cancer Survivors Day 2-го червня 2019 року, та роблять все, для того щоб він став щорічним.
Наше суспільство, на жаль, дуже мало знає про рак. Тому важливо не мовчати про цю проблему. Щоб люди бачили, що рак це не вирок, що є люди, які побороли рак. І їх багато. Вони живуть, й святкують кожен день свого життя.
Приєднуйтесь і ви ідо всесвітньої ініціативи Cancer Survivors Day, який цього року відзначають 7 червня.
Онлайн бранч Cancer Survivors Day 2020 7 червня – початок об 11:00.
Посилання на прямий ефір тут ➡️ https://youtu.be/Xdpyjh05BMQ
#СancerSurvivorsDay, #InspirationFamily, #cancer, #oncology, #онкологія, #рак, #АфінаЖінкиПротиРаку
Великі, маленькі, старшого віку, вагітні, з волоссям чи без, але всі люди на цьому фото так чи інакше стикнулися з онкологією.
Знаходяться зараз у боротьбі, вже побороли недуг або перебувають на паліативному лікуванні. Всі різні, але всіх їх об’єднує одне — ніхто з них не був готовий почути три страшні літери, які перевернуть життя їх та їх родичів догори дригом.
Неможливо бути готовим до того, що тобі чи твоій близькій людині поставлять страшний діагноз «рак».
Куди бігти? Де взяти гроші на лікування? Яку підтримку і ліки може і повинна надати держава? Скільки кіл пекла потрібно пройти задля того, щоб отримати ці безкоштовні ліки? Про все це, про життя, заради якого варто боротися і жити наш новий всеукраїнський проєкт — КОЛ-ЦЕНТР ДЛЯ ОНКОПАЦІЄНТІВ ТА ЇХ РОДИЧІВ.
Три тижні тому команда Фундації #ВАРТОЖИТИ виграла грант на 299 700 грн від Zagoriy Foundation і саме він став ключовим фактором того, що ми вже почали розворот п’яти незалежних штабів колцентру:
1. Штаб бекофісу складається з десяти людей, які є рушійною силою проєкту і організовують весь менеджмент і всю логістику кол-центру.
2. Штаб технічної підтримки — це спеціалісти з Рациональное ИТ, які pro bono надають фахову допомогу по підбору та розвороту трьох ліній допомоги і закривають всю технічну частину.
3. Гаряча лінія допомоги — це штаб, в якому працюватимуть виключно онкопацієнти з пацієнтської організації Афіна. Жінки проти раку. Саме вони будуть 7 днів на тиждень надавати фахову допомогу всім онкопацієнтам і родичам.
4. Штаб онкопсихологів вже готується до проходження навчання та екзаменів від Українська психоонкологічна асоціація - УПОА, адже у нас досі немає жодної гарячої лінії, на якій би працювали вузькопрофільні та висококваліфіковані спеціалісти.
5. Штаб таксі для онкопацієнтів — закриє потребу в безкоштовних перевезеннях онкопацієнтів на період послаблення та посилення карантину, яке очікується восени. Кожен онкопацієнт або близький и родич (якщо це дитина або людина, яка не може самостійно скористатися послугою) матиме змогу безкоштовно замовити таксі від дому до державного онкоцентру і потім назад додому.
Проєкт дуже амбітний. Всеукраїнський. Грандіозний. Всі ці слова якнайкраще описують наші плани. Всім нам дуже страшно. Страшно не тому, що ми не справимось, а тому що проєкт дороговартісний. Ми не маємо постійної фінансової підтримки і просто зараз шукаємо меценатів, благодійників та просто небайдужих людей, які захочуть допомогти нам втілити його у життя.
Єдина лінія по всій Україні 0-800 буде абсолютно безкоштовною і доступною для всіх мобільних операторів та міських номерів.
Все це давно мало би працювати на державному рівні, але чомусь до нас цього досі ніхто не зробив...
Якщо вам імпонують наші амбітні цілі — підтримати кол-центр для онкопацієнтів можна тут:
http://vartozhyty.com.ua/callcenter
5-10-20-100 грн важлива будь-яка сума, адже маленької допомоги не буває 🙏♥️
Facebook: ВАРТО ЖИТИ
Instagram: @vartozhyty
Telegram: https://t.me/yaninafilm
January 01, 2020
💥💥💥 !! В червні Фундація ВАРТО ЖИТИ спільно з ГО «Афіна. Жінки проти раку» планує запустити всеукраїнський проєкт, аналогів якому ще немає в Україні — єдиний координаційний центр допомоги і підтримки онкопацієнтів та їх родичів: Кол-центр #ВАРТОЖИТИ.
☎️ Кол-центр #ВАРТОЖИТИ матиме три окремі лінії допомоги:
🔺 Гаряча лінія допомоги
Експерти з загальних питань нададуть фахову консультацію або скерують пацієнта до необхідних спеціалістів
🔺 Психологічна допомога
Професійні онкопсихологи зможуть надати онкопацієнтам та їх близьким необхідну безкоштовну фахову консультацію
🔺 Таксі для онкопацієнтів
Онкопацієнт зможе замовити безкоштовне таксі з дому до місця проходження лікування в державних лікарнях і назад додому
Частина працівників кол-центру є онкопацієнтами і тепер хочуть поділитись своїм досвідом і знанням з тими, хто лиш починає свою боротьбу або вже зневірився і не має сил боротись далі.
👫 Кожен з вас також може стати частинкою цієї великої і надважливої історії. Кожен з вас може допомогти нам втілили нашу мрію в життя.
Саме зараз ми шукаємо щирі, відверті історії боротьби з цією підступною хворобою під назвою «рак».
Як долучитися до проєкту - читайте за посиланням.
Сьогодні Всесвітній день діагностики меланоми
May 14, 2020
За даними ВООЗ, щорічно в усьому світі реєструється приблизно 48000 смертей пов'язаних з меланомою.
Світова захворюваність на меланому продовжує зростати - однак, основні фактори, що зумовлюють розвиток меланоми, схоже, пов'язані з рекреаційним перебуванням на сонці та історією сонячних опіків.. Ці фактори лежать у власній відповідальності кожної людини.
✴️ Що таке меланома?
ℹ️ Меланома - це злоякісне новоутворення та найбільш небезпечне серед усіх онкологічних захворювань шкіри.
Меланома розвивається з меланоцитів (пігментні клітини, що продукують меланіни). Пухлина переважно локалізується в шкірі, значно рідше в сітківці ока, на слизових оболонках тощо.
Меланома розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи.
✴️ Як самостійно виявити меланому? На що потрібно звернути увагу?
ℹ️ Щоб легше запам'ятати ознаки, у разі появи яких потрібно відвідати фахівця, дерматологи придумали абревіатуру "АВСDE":
🔎 A (Asymmetry) – асиметрія невуса;
🔎B (Border) – край нерівний або нечіткий;
🔎 C (Colour) – колір невуса на різних ділянках різний;
🔎 D (Diameter) – діаметр перевищує 5 мм;
🔎 E (Enlargement) – ріст (швидке збільшення в розмірі).
ℹ️ Більш як трьом тисячам українців щороку встановлюють діагноз меланома. Кожен десятий із захворівших на меланому помирає протягом першого року. Тому дуже важливим є питання виявлення хвороби на ранніх стадіях, коли лікування має більше шансів бути успішним.
✴️ Як проводиться діагностика меланоми?
ℹ️ Дерматоскопія — найперша діагностика меланоми. Проводиться за допомогою простої лупи або дерматоскопа (епілюмінісцентного мікроскопа), який робить прозорим поверхневий шар шкіри-епідермісу.
Клінічно меланома шкіри проявляється пухлиноподібним щільним вузликом чорного забарвлення, іноді з синім відтінком, від 0,5 см до 2 – 3 см у діаметрі, округлої чи овальної форми з нерівними краями. Зрідка зустрічаються безпігментні меланоми рожевого кольору (ахроматична меланома). Часто на поверхні пухлини виникають ерозії чи виразки, які кровоточать, а також кірочки, лущення.
✴️ Як попередити розвиток меланоми?
➡️ уникайте сонячних опіків шкіри - застосовуйте захисні креми;
➡️ уникайте травмування шкіри в ділянці родимок;
➡️ уникайте контакту шкіри в ділянці родимок із хімічними подразниками;
➡️ регулярно оглядайте шкіру та своєчасно звертайтесь до лікаря при будь-яких змінах.
Скринінг - одна із форм раннього виявлення злоякісних пухлин при профілактичному обстеженні. Якщо ви знаходитесь в групі ризику,то кожних два роки маєте проходити обстеження у лікаря-онколога (фізикальний метод - огляд, пальпація). Також усім варто періодично проводити самообстеження.
❗ Якщо ви пацієнт, що зіштовхнувся з діагнозом меланома, просимо відповісти на декілька питань нашого опитування - https://bit.ly/3g1eHzc
За посиланням - інтерв'ю Марії Миколаївни Кукушкіної - старшого наукового співробітника науково-дослідного відділення пухлин шкіри і м'яких тканин Національного інституту раку, кандидата медичних наук, лікаря-хірурга вищої категорії.
#меланома, #melanoma, #онкологія, #oncology, #cancer, #дерматоскопія, #скринінг, #АфінаЖінкиПротиРаку
Ми зібрали найпоширеніші питання про коронавірус, що задають онкопацієнти під час спалаху COVID-19. Відповів на запитання пацієнтів Андрій Безносенко, головний лікар Національний Інститут Раку.
⭕ У мене діагностували рак. Чи більше я ризикую інфікуватися COVID-19, ніж інші?
ℹ️ Через фактори, пов'язані з особливостями перебігу онкологічного захворювання (імуносупресія, поважний вік, поганий функціональний статус) та особливостями амбулаторного і стаціонарного перебування (часті госпіталізації, необхідність контрольних оглядів), існують попередні дані, які свідчать, що ризик інфекції у онкологічних пацієнтів дещо вищий, ніж у загальній популяції (в китайському дослідженні мова йде про двократний ризик)
⭕ Я проходжу хіміо- або променеву терапію. Чи більше я ризикую інфікуватися COVID-19?
ℹ️ Тут є два типи ризиків. Ризики пов’язані із відвідуванням медичних закладів для отримання хіміотерапії, які збільшують вірогідність інфікуватися COVID 19 через контакт із хворими та носіями. Та ризики пов’язані із протипухлинною терапією. Є дані про підвищені ризики інфікуватись та більш тяжкий перебіг захворювання у пацієнтів, які протягом останнього місяця отримували хіміотерапію або перенесли хірургічне втручання, проте через особливості дизайну досліджень під час пандемії, цим ризикам важко надати числові значення.
Читати далі - за посиланням.
З якими проблемами стикаються онкопацієнти під час карантину
April 06, 2020
Про те, які зміни відчувають лікарі-онкологи та онкопацієнти в умовах пандемії COVID-19, розповіли Андрій Безносенко, головний лікар Національний Інститут Раку, та Вікторія Романюк, співзасновниця ГО Афіна. Жінки проти раку в ефірі Телеканал Україна 24.
#онкологія, #oncology, #рак, #cancer, #коронавірус, #карантин, #COVID19, #НІР, #АндрійБезносенко, #АфінаЖінкиПротиРаку
Рекомендації ASCO: Догляд за особами, хворими на рак, під час пандемії COVID-19
March 21, 2020
Американське товариство клінічної онкології (ASCO) видало нові рекомендації щодо догляду за хворими на рак під час спалаху COVID-19.
АSCO запропонувало своїм членам поставити запитання про проблеми, які вони можуть виникнути під час лікування хворих на рак у контексті пандемії коронавірусу ➡️ https://cutt.ly/etcShvB
В даний час доступні обмежені клінічні дані щодо раку, і інформація доповнюється. Наступна інформація ґрунтується на доказах, зібраних за допомогою пошукових запитів медичної літератури PubMed, пошуку відповідних веб-сайтів з інформацією про інфекційні захворювання (CDC, WHO, IDSA тощо) та даних, наданих клінічними онкологами та фахівцями-інфекціоністами. ASCO оновлюватиме цю інформацію по мірі появи нових запитань та появи доказів.
Що треба знати онкопацієнтам та їх близьким при поширенні коронавірусу
March 18, 2020
У пацієнтів, що борються з раком або мають діагноз раку в анамнезі, ризик захворіти на COVID-19 значно вищий, повідомляє БФ "Пацієнти України". - Перебіг данного захворювання у онкологічного хворого також буде гірший, ніж у пацієнта без раку. Про це йдеться у поки що єдиному національному аналізі про перебіг та наслідки COVID-19 у онкологічних пацієнтів - https://bit.ly/3b3K6xo.
👉Тому, для онкологічних пацієнтів надважливо дотримуватися жорсткого карантину у період лікування та для тих пацієнтів, які знаходяться в ремісії.
👉Відкладати ад'ювантну хіміотерапію та планові операції можна лише в неускладнених випадках і тільки у зоні високої епідемактивності.
👉Онкологічні пацієнти, інфіковані COVID-19, особливо літнього віку та з супутніми захворюваннями, потребують більш інтенсивного спостереження та лікування.
Як працюватимуть онкодиспансери та відділення, де лікуються люди, які борються з раком?
Міністерство охорони здоров’я у постанові Кабміну № 211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19” прописало, що медичні заклади тимчасово припинять проведення планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім термінових та невідкладних.
Оскільки лікування онкології є невідкладним, а без вчасної хімії або операції людина може померти, онкодиспансери та інші профільні лікарні продовжують працювати та приймати пацієнтів. Вони мають надавати допомогу. Однак з дотриманням жорстких умов карантину!
Ще раз простою мовою. Відкласти лікування онкохворим неможливо, це несе серйозні ризики для їх життя. Тому всі онкодиспансери та профільні медзаклади повинні надавати допомогу онкохворим у повному обсязі і вчасно (https://bitly.su/hgKz)!
✅Довіряйте лише перевіреним джерелам інформації та першоджерелам:
👉Міністерство охорони здоров’я https://moz.gov.ua/pres-centr
👉Центр громадського здоров’я України https://www.phc.org.ua/
👉Якщо вас цікавить інформація для онкохворих пацієнтів, підпишіться на сторінку у Facebook Головного лікаря Інституту раку Андрій Безносенко та на сторінку громадської організації Афіна. Жінки проти раку.
Коронавірус: Які послуги надаватимуться в повному обсязі
March 18, 2020
Міністерство охорони здоров'я України наголошує, що всі медичні послуги, ненадання яких несе серйозний ризик для життя пацієнта або може призвести до розвитку критичних станів, мають надаватися в повному обсязі і вчасно. ➡️ https://cutt.ly/ftlnpoL
Зокрема:
-- при ускладненому перебігу вагітності та пологах;
вагітним, породіллям, новонародженим;
-- у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я при онкологічних захворюваннях;
-- при захворюваннях, що потребують кардіоторакальних оперативних втручань у разі, коли припинення (відтермінування) такої медичної допомоги несе серйозний ризик для життя та здоров’я;
-- паліативна медична допомога в стаціонарних умовах;
-- при інших невідкладних та термінових госпіталізаціях та планових операціях, коли відтермінування надання медичної допомоги несе серйозний ризик для життя та імовірність розвитку життєзагрожуючих станів.
МОЗ України направило в регіони рекомендації щодо відтермінування планових операцій та надання інших медичних послуг для запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19.
Довіряйте інформації тільки з надійних та перевірених джерел!
Соціальний проєкт розпочався: першу операцію виконано!
March 17, 2020
Сьогодні було зроблено першу безкоштовну операцію пацієнтці з раком грудної залози в рамках соціального проєкту від VERUM expert clinic "Рак не перешкода жіночності".
Від усієї спільноти Афіна. Жінки проти раку щиро дякуємо медичним працівникам клініки та бажаємо пацієнтці швидкої післяопераційної реабілітації та пожиттєвої ремісії! 🌷
Більше інформації читайте згодом.
Детальніше про проект можна дізнатися за посиланням ➡️ https://cutt.ly/ntlE3Bl
Жінки "Афіни" вийшли на Марш 8 березня
March 07, 2020
Жінки в усьому світі є рушієм позитивних змін в суспільстві. Розуміючи важливість жіночої солідарності в боротьбі за свої права, в Києві на Михайлівській площі сьогодні зібралося дуже багато дівчат. Була там і делегація від ГО "Афіна. Жінки проти раку".
Приємно зазначити, що незважаючи на святковий день та не найкращу погоду, онкопацієнткам вистачило мотивації приєднатися до акції під прапором нашої спільноти взаємодопомоги та взаємопідтримки. Також наша організація була представлена на Марші жінок у Харкові.
Ми не приховуємо своє існування і свою хворобу, відкрито говоримо, що ми є. Ми гуртуємось! І заявляємо, що хочемо жити та без бою не здамося! В групі "Афіна" вже понад 4600 жінок! І ми будемо й надалі боротися за те, щоб усі онкопацієнти мали доступ до сучасного лікування, щоб до наших голосів прислухалися, а термін канцерофобія вийшов зі вжитку. Разом - сила! Зі святом, дівчата!
ГО «АФІНА. ЖІНКИ ПРОТИ РАКУ» за фінансової підтримки МФ «Відродження» реалізувала проект: «Пацієнтський моніторинг: чи отримують пацієнти, хворі на рак молочної залози, належне лікування (на прикладі Вінницької та Волинської областей)».
Мета проекту: розширення доступу до лікування препаратом Трастузумаб для пацієнтів, хворих на рак молочної залози, шляхом адвокаційного супроводу, аналізу стану використання бюджетних коштів та моніторингу ефективності процесу проведення централізованих державних закупівель та місцевих закупівель у Вінницькій та Волинській областях. Розбудова спроможності пацієнтської спільноти до відстоювання прав на лікування шляхом інформування їх про дієві інструменти відслідковування наявності безкоштовних ліків.
Проект охопив Вінницьку та Волинську області.
Афіну обрано експертами соціального проєкту VERUM
February 12, 2020
Клініка VERUM expert оголосила про початок соціального проєкту “Рак не перешкода жіночності”. В рамках проекту фахівці клініки щомісяця виконуватимуть безкоштовну операцію з видалення раку молочної залози, а кожні три місяці - безкоштовну операцію з видалення раку молочної залози та встановлення грудних імплантів. Це стало можливо завдяки підтримці компанії POLYTECH (https://polytechhealth.com.ua)
Якість та швидкість необхідних аналізів забезпечує парнер проєкту Медична лабораторія CSD (https://csdclinic.com.ua).
Відбір кандидатів для участі в проєкті проводить громадська організація "Афіна. Жінки проти раку" (https://www.facebook.com/athena.wac/). Всю докладну інформацію щодо умов ви можете отримати безпосередньо у співробітників організації за телефонами 066-978-10-78 та 097-441-72-31.
Щоб взяти участь у відборі кандидатів на безкоштовну операцію, заповніть, будь ласка, цю анкету.
February 03, 2020
Це відео створено учасницями групи у фейсбуці "Афіна.Жінки проти раку" до Всесвітнього Дня Боротьби проти раку з метою підтримки онкохворих жінок.
Відео - Галина Белоусова. Музика - П.І. Чайковський "Марш Квітів" із балету "Лускунчик".
Рання діагностика раку стане безкоштовною вже цього року
January 04, 2020
Рання діагностика раку ввійшла до пріоритетних послуг Програми медичних гарантій, яку ухвалив уряд минулої осені. За цією програмою Національна служба здоров’я України оплатить медичним закладам послуги діагностики раку молочних залоз, матки, травної системи, кишківника, сечовивідних органів, трахеї та бронхів за підвищеним тарифом, а для громадян вони стануть безкоштовними.
За ссилкою - стаття в газеті "День" з коментарем співзасновниці ГО "Афіна. Жінки проти раку" Вікторії Романюк.
На тренінгу пацієнти отримали "дорожню карту"
November 28, 2019
29 листопада у приміщенні БФ "Пацієнти України" відбувся тренінг "Алгоритм отримання безкоштовних ліків". Підготували тренінг ГО "Афіна. Жінки проти раку" в рамках проекту «Пацієнтський моніторинг: чи отримують пацієнти, хворі на рак молочної залози, належне лікування (на прикладі Вінницької та Волинської областей)» за фінансової підтримки МФ "Відродження".
Спікери Вікторія Романюк та Іван Зеленський розповіли про принципи формування номенклатур закупівель ліків, а також о шляхах отримання препаратів, куплених за бюджетні кошти.
.
Під час тренінгу був презентований буклет "Отримай препарат Трастузумаб: дорожня карта пацієнта", також підготовлений за підсумками проекту.
Цього року вперше закуплені біосиміляри Трастузумаба, завдяки чому планується покрити 100% потреби пацієнтів із HER2+++ раком молочної залози в цьому таргетному препараті.
В буклеті є покроковий алгоритм отримання безкоштовних ліків у медичних закладах, який може знадобитися будь-якому пацієнту.
Новий буклет допоможе пацієнтам отримати препарат Трастузумаб
November 29, 2019
Створено практичний посібник, для сприяння забезпеченню безкоштовним препаратом Трастузумаб пацієнтів з Her2/neu-позитивним раком молочної залози.
Буклет виданий ГО "Афіна. Жінки проти раку" за підтримки Міжнародний фонд "Відродження" в рамках реалізації проекту "Пацієнтський моніторинг: чи отримують пацієнти, хворі на рак молочної залози, належне лікування (на прикладі Волинської та Вінницької областей)".
Рак молочної залози є найпоширенішим видом раку серед жінок. Великий відсоток із тих, хто захворів на РМЗ, потребують терапії трастузумабом.
Міністерство охорони здоров'я постійно закуповує нові партії ліків, які відправляються у регіони. Це препарати, які кожен український пацієнт може отримувати безкоштовно. Є певний перелік препаратів, які закуповує держава. У цьому списку є і Трастузумаб.
Сторінка проекту.
Запрошуємо на тренінг "Алгоритм отримання безкоштовних ліків"
November 28, 2019
Запрошуємо 29 листопада відвідати тренінг від ГО "Афіна. Жінки проти раку" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Учасниці тренінга зможуть відпрацювати навички застосування алгоритму отримання препаратів для лікування онкологічних захворювань, закуплених за кошти державного бюджету.
На тренінгу будет презентовано буклет "Отримай препарат Трастузумаб: дорожня карта пацієнта", виданий ГО "Афіна. Жінки проти раку" за підтримки МФ "Відродження".
Участь в тренінгу є безкоштовною за умови обов'язкової реєстрації за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/12DBTHy6YVht4ZbZF7Rl9W58z9eGxRzPttIMd530_K98/edit?chromeless=1
Після заповнення форми з вами зв'яжеться представник організації та розкаже подробиці.
Чи буде на Волині виїзна паліативна допомога
November 17, 2019
Коли на Волині з'являться виїзні бригади паліативної допомоги? Тобто, як в області готуються до укладання договорів з Національною службою здоров'я України щодо створення мобільних паліативних бригад? Яка роль в цьому місцевої влади? Чи є проблеми зі знеболенням паліативних хворих?
Це та інше обговорювали 18.11.19, в програмі "ТЕМА ДНЯ" на Українському радіо.Луцьк із представницею спільноти пацієнтів з онкозахворюваннями «Афіна. Жінки проти раку» Вікторією Романюк і в. о. директора КП «Волинська обласна лікарня «Хоспіс» Волинської обласної ради Яніною Дорошенко.
Слухати сюжет - за посиланням.
Надруковано "Голос Афіни" за жовтень-листопад
January 01, 2020
Вийшла в друк газета для безкоштовного розповсюдження в онкоцентрах країни «Голос Афіни. Вісник онкопацієнта» за жовтень/листопад 2019 року.
На 8 сторінках міститься багато корисної інформації для одужуючих різних нозологій, серед якої:
Антон Покалюхин «Як подолати тривогу»;
Людмила Пухляк «У пошуках тих, хто вижив»;
Kseniya Mykhailiuk «Щеплення – треба чи ні»;
Зоя Максимова (Zoya Maximova) «Міфи про морфін»;
Антон Аскольский «Хіміотерапія при РМЗ: до чи після операції?»;
Александра Михайловна Степанова: «Полінейропатія на тлі хіміотерапії»;
Денис Поминчук: «Особливості участі у клінічних дослідженнях»;
Александр Стаховский (Oleksandr Stakhovskyi): «Запитання про рак простати».
Також ви дізнаєтесь про гематологічні ускладнення хіміотерапії, як отримати європейські протези молочної залози та ліфи безкоштовно, чи можна онкопацієнтам вживати солодке, як відбувається трансплантація кісткового мозку та багато іншого.
Над номером працювали: Нина Резниченко, Вікторія Романюк, Валентина Янчук, Елла Лоцман (Ella Lotsman), Елена Павлычева. Верстка Анна Пресич (Anna Presich).
Якщо ви лікар-онколог і бажаєте розповсюдити газету серед своїх пацієнтів, будемо раді надіслати вам потрібну кількість примірників та вдячні за активну громадянську позицію.
Нагадуємо, що всі випуски газети "Голос Афіни. Вісник онкопацієнта" можна знайти на нашому сайті за посиланням:
https://www.athena-wac.com/gazeta-golos-afini-visnik-onkopaciy
Газета видається за рахунок благодійних внесків. Долучитися до цієї доброї справи може кожен, перерахувавши будь-яку суму на Р/Р ГО "Афіна. Жінки проти раку" в Приватбанку 26004056233433 UAH, МФО 380269, EDRPOU 41591842.
У Києві відбувся Марш за легалізацію медичного канабісу
October 25, 2019
Делегація від громадської організації "Афіна. Жінки проти раку" традиційно взяла участь у Марші свободи та привела свої аргументи за легалізацію медичного канабісу.
Важко хворі люди не хочуть порушувати закон і відчувати себе злочинцями, видобуваючи ліки, що полегшують страждання і підвищують якість життя.
В руках дівчата тримають фото учасниць флешмобу "Коноплі лікують", які не дожили до легалізації медичного канабісу.
У нас немає часу чекати! Просимо законодавців припинити дискримінацію українських онкопацієнтів!
Голос Афіни. Вісник онкопацієнта за вересень вже прямує в онкоцентри
September 01, 2019
Вийшов другий номер безкоштовної газети для відвідувачів онкоцентрів "Голос Афіни. Вісник онкопацієнта". Газета вже дісталася Дніпра та Запоріжжя. Невдовзі з'явиться в інших містах.
В номері можна прочитати наступні матеріали:
Як тепер жити? Практичні поради.
Правда про знеболення.
Типи раку молочної залози.
Скажи "ні" нетрадиційним методам.
Клініка Спіженко запрошує пацієнтів для клінічних досліджень.
Фази клінічних випробувань.
Лікування зубів при терапії бісфосфонатами.
Гумор із життя.
Порт-система - порятунок для вен.
Остеопороз.
Як отримати безкоштовні ліки.
Обидва номери газети "Голос Афіни. Вісник онкопацієнта" можна знайти та почитати в електронному вигляді на нашому сайті в розділі Пацієнтам.
Боротьба з раком: куди звертатися по допомогу
August 03, 2019
Ви маєте знати, що рак - не дорівнює смерть! Через серцево-судинні хвороби помирає значно більше людей, але всі бояться раку! Бояться лікування! Звертаються до різних гадалок, магів і до нетрадиційної медицини. Шукають проблеми у собі, говорять про психосоматику цього захворювання. Але!!! Поки ви шукаєте якусь там істину, дорогоцінний час спливає! Не втрачайте його! Якщо не вистачає підтримки близьких, звертайтеся по допомогу! Не мовчіть!
Вони дізналися про – «рак», але не зупинилися. Вони знають, що таке боротися із тяжкою хворобою. Наскільки важливо відчувати підтримку рідних та розумітися зі своїм лікарем. Про те, як не впасти у відчай, коли почув діагноз . Чому не варто мовчати? Куди звертатися по допомогу і як підтримати близьку людину, яка занедужала - в сюжеті Дар’ї Мельник (телеканал "Україна").
Бізнес на онкохворих у мільйонних масштабах
June 23, 2019
У столиці та на Київщині затримали шахраїв, які виготовляли та збували ліки для онкохворих. Пройдисвіти наколотили товару на декілька мільйонів гривень і вже готувалися їх реалізовувати. Але спецоперація правохоронців і прикордонників назавжди відбила у них охоту до такого цинічного бізнесу.
Між тим такі шахраї не поодинокі. Хто і як заробляє на тяжкохворих українців? Дивіться в сюжеті Надзвичайних новин на ICTV!
Океан Ельзи подарував афінянкам концерт
May 24, 2019
В неділю учасниці ГО "Афіна. Жінки проти раку" відвідали концерт "Океану Ельзи" на ВДНГ. 151 білет дівчатам з онкоспільноти група надала безкоштовно, знаючи, що позитивні емоції сприяють одужанню. Подія відбулась в День Києва, ставши чудовим завершенням свята.
Після концерту співзасновниця "Афіни" Вікторія Романюк, яка приїхала послухати улюблену групу з Луцька, подякувала музикантам за чудовий подарунок та розповіла про свої враження у Фейсбуці:
"Море драйву та фантастичних емоцій, що наповнюють потужною силою. Справжнє свято життя!
Були дівчата на різних етапах лікування, і ті, що тільки на днях пройшли хіміотерапію, ті, яким вона призначена на сьогодні, ті, хто у стані ремісії, й згадали Іринку, яка покинула нас саме у цей день.
Але таке життя, воно поєднує те, що, здавалося б, поєднати неможливо, - біль , радість, смуток, захоплення, силу, сльози та сотні посмішок, - бо ми живемо з цим кожного дня, і дуже раді святкувати це свято життя разом з вами!
І да, це ще одна нагода показати світу що ми живі, ми теж вміємо радіти та веселитись, і, ми не здамося без бою, бо ми сильні разом!"
Верховна Рада зареєструвала проект закону про легалізацію медичного канабісу
May 20, 2019
У Верховній Раді України зареєстровано проект "Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення фундаментального права особи на життя". Цим проектом має бути законодавчо врегульовано використання медичного канабісу в медицині та науці.
Ця інформація з’явилася на офіційному веб-сайті Ради 20 травня. Законопроект подано за підписами 102 народних депутатів України. Серед ініціаторів документа народні депутати Георгій Логвинський, Мустафа Джемілєв, Олександр Опанасенко, Рефат Чубаров та інші. Законопроекту присвоєно номер 10313.
Афина отпраздновала День рождения
April 24, 2019
25 апреля сообщество "Афина. Женщины против рака" отпраздновало День рождения - два года существования группы взаимопомощи онкопациенток. Мероприятие прошло в киевском Гидропарке в ресторане на воде "Хутор Водограй". Присутствовало около сорока выздоравливающих. Женщины знакомились между собой, фотографировались, пили шампанское, приятно проводили время. Спасибо всем, кто был и остается с нами, кто нас поддерживает и помогает в нелегкой борьбе с болезнью!
Днепропетровские онкологи поздравили Афину
April 24, 2019
Днепропетровские онкологи Центра клинических исследований записали видеопоздравление ко Дню рождения сообщества "Афина. Женщины против рака".
Оно появилось на странице в фейсбуке Онкологический информационный портал Site TV
25 апреля.
"От имени И.Н.Бондаренко, а также от всего коллектива "Центра клинических исследований" и Кафедры онкологии (г. Днепр), хотелось бы поздравить наших друзей из группы "Афина. Женщины против рака" с вашим днем рождения! Гордимся нашей дружбой! С уважением и наилучшими пожеланиями!" - было сказано в тексте к видео.
Приходьте підтримати пацієнтів на Конопляному марші свободи!
May 14, 2019
"Закон про медичний канабіс має бути ухвалений невідкладно і вступити в силу 1 січня 2020 року". Керівниця спільноти Афіна. Жінки проти раку Ніна Резніченко закликала медичних пацієнтів, їхніх близьких прийти до будівлі Верховної Ради 18 травня на акцію "Закон - медичному канабісу" від #МаршСвободи. Онкопацієнтки побоюються, що через зміну влади вирішення питання знову відкладеться на роки. "Два роки тому ми розпочали нашу публічну кампанію за доступ до медичного канабісу. Коли перші 18 жінок сфотографувались із саморобними плакатами про законодавче врегулювання, про це написали ЗМІ. Сьогодні вже восьмох із учасниць цього флешмобу з нами немає. Але наше питання нарешті потрапило на розгляд до парламенту. Для нас дуже важливо, щоб цей законопроект було розглянуто якомога скоріше",- говорить Ніна Резніченко.
Представниця Афіни увійшла до групи експертів та фахівців МОЗ
April 09, 2019
Рішенням Постійної робочої групи з питань профільного супроводу закупівель ліків та медичних виробів МОЗ України членами групи експертів та фахівців за напрямом «Хіміотерапевтичні препарати, радіофармпрепарати та препарати супроводу для лікування онкологічних хворих» з числа пацієнтських організацій відібрано представника громадської організації "Афіна. Жінки проти раку" Вікторію Романюк та представника БФП "Крапля КРОВІ" Івана Зеленського.
Про це йдеться в Наказі МОЗ України від 04.04.2019 № 725 "Про затвердження складу груп експертів та фахівців, що залучаються до роботи Постійної робочої групи МОЗ України з питань профільного супроводу закупівель".
"Від того, яким чином буде сформована номенклатура (мнн, дозування, техзавдання на закупівлю) буде залежати прозорість та ефективність закупівель, що в свою чергу вплине на кількість закуплених препаратів для хворих на рак, - пояснила заступник керівника "Афіни" Вікторія Романюк.
Конкурс по відбору був достатньо прозорим. МОЗ України запропонував пацієнтським організаціям чесно вказати джерела фінансування, що і було зроблено. Адже дуже важливо, щоб пацієнтська організація, яка фінансується за рахунок фармвиробника (що не є порушенням закону) не приймала участі в голосуванні за потрапляння в номенклатуру закупівель препаратів, які виробляє цей виробник.
"Тобто, - нарешті в нашій країні запроваджується механізм добровільного визнання конфлікту інтересів! Це европейська та світова практика", - зазначила Вікторія на сторінці Афіни у Фейсбуці.
Первая газета для онкопациентов "Голос Афины" разлетелась по Украине
January 26, 2019
27 января увидел свет первый номер газеты для бесплатного распространения в онкоцентрах "Голос Афины. Вестник онкопациента". Об этом рассказала основатель сообщества "Афина. Женщины против рака" Нина Резниченко.
"10 тысяч экземпляров цветной газеты на 4 страницах формата А3 мы издали на взносы членов нашей общественной организации, - поведала Нина. - Давно обсуждали необходимость выпуска информационного бюллетеня, но не знали, как реализовать эту идею. А потом решили попробовать: глаза боятся - руки делают. Узнали, сколько будет стоить печать, - оказалось, что такие расходы нам по силам, если каждая с пенсии переведет хоть десять гривен. Статьи написали сами, попросили прокомментировать дружественных специалистов. С версткой помогла моя подруга-дизайнер. Распространяем уже неделю в Национальном институте рака. Люди удивляются, им трудно поверить, что кто-то хочет бескорыстно им помочь. Не верят, что можно получить лекарства бесплатно, что реально жить долго с четвертой стадией, что клинические исследования - это не опыты над людьми, и так далее. Часть тиража едет в регионы, девочки из нашей группы готовы получить газету на Новой почте и раздать в онкоцентрах. Надеемся, возражать никто из администрации не будет, ведь это очень важная инициатива".
Над первым номером газеты бесплатно работали: Нина Резниченко, Елла Лоцман, Вікторія Романюк, Катерина Дмитренко, Этери Жданова, Ия Слабинска. Дизайн и верстка - Uljana Dmitrieva.
Если вы считаете нашу инициативу важной, пожалуйста, помогите нам доносить информацию до пациентов и перечисляйте благотворительные взносы на счет общественной организации "Афина. Женщины против рака". Приватбанк 26004056233433 UAH, МФО 380269, EGRPOU 41591842.
Жити без болю: канабіс і онкологія
February 03, 2019
Інтерв'ю співзасновниць ГО "Афіна. Жінки проти раку" Ніни Резніченко та Вікторії Романюк Громадському ТВ на тему медичного канабісу. Коментар онкоуролога Олександра Стаховського. Автор сюжету - Олена Зашко.
https://hromadske.ua/posts/zhiti-bez-bolyu-kanabis-dlya-onkohvorih?fbclid=IwAR2YyiFJCFXErZ0oCLZB2M3XAWoujGif4JeG3MgcKPm6CaPYCwbXRfqa-K8
Відбулась презентація концепції реформи закупівель
October 10, 2018
8 жовтня 2018 року відбулась робоча зустріч, на якій заступник в.о. міністра охорони здоров'я Ольга Стефанишина розповіла представникам пацієнтських організацій про концепцію реформування системи закупівель.
У планах Міністерства охорони здоров'я - знайти для кожного препарату і медичного виробу, які зараз закуповуються на центральному рівні, найбільш оптимальний шлях "доставки" до пацієнта.
Завдання непросте: міжнародні організації задали такий стандарт цін на закупівлю ліків і показали такий рівень ефективності й обсяги додатково закуплених на зекономлені кошти ліків, досягти якого іншим механізмом закупівель буде важко. Дуже важливо не втратити здобутки міжнародних організацій і перенести кращий досвід їх роботи у нові запропоновані механізми забезпечення ліками.
Зустріч із пацієнтськими організаціями - Проект USAID "Підтримка Реформи Охорони Здоров'я"
September 25, 2018
25 вересня 2018 року "Афіна. Жінки проти раку" долучились до зустрічі, організованої Deloitte в рамках 5-річного Проекту USAID «Підтримка Реформи Охорони Здоров’я», метою якого є підтримка прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоров'я, яка здатна задовольняти потреби населення України в охороні здоров'я.
Ліквідація корупції є компонентом кожного завдання, яке має бути виконане в рамках Проекту, а саме:
1. Покращення управління у секторі охорони здоров'я.
2. Сприяння трансформуванню моделі фінансування охорони здоров'я.
3. Зміцнення кадрового потенціалу сектору охорони здоров'я.
4. Підвищення прозорості, підзвітності і сприйнятливості системи охорони здоров'я.
5. Покращення системи надання послуг на всіх рівнях.
На зустрічі було налагоджено співпрацю в рамках проекту та підтримки реформи, вироблено спільні пріоритети, потреби пацієнтів та винайдено механізм координації зусиль.
Пациенты выступили за право жить без боли
May 20, 2018
19 мая в Киеве прошел очередной Конопляный #МаршСвободы за реформирование государственной политики в отношении каннабиса. На этот раз главной темой акции стала медицинская марихуана.
Организацию «Афина. Женщины против рака» на Марше Свободы представляли лидер сообщества Нина Резниченко, а также Ирина Садовчук, Таня Карелова, Екатерина Шевченко и Ксения Руденко.
May 13, 2018
Во вторник, 15 мая, в 12.30 в пресс-центре информационного агентства "Интерфакс-Украина" начнется пресс-конференция на тему "Конопляный марш Свободы: наше право жить без боли" о необходимости начать научные исследования компонентов каннабиса, как анальгетиков и других лекарственных средств. Участник: лидер ОО "Афина. Женщины против рака" Нина Резниченко, председатель Координационного совета Всеукраинской сети ЛЖВ Дмитрий Шерембей, лидер ОО "Украинская ассоциация медицинского каннабиса" Олеся Савельева, адвокат, председатель ОО "Единый опыт" Геннадий Шабас, пресс-атташе Марша Свободы Тарас Ратушный (ул. Рейтарская 8/5А).
"Афина" стала партнером первой в Украине конференции по медицинскому каннабису
March 10, 2018
20 апреля 2018 года в Харькове состоится Международная медицинская каннабис конференция, участие в которой примут врачи и пациенты.
Это первое событие такого уровня в Украине. В программе конференции заявлены доклады Йокубаса Зибуркуса (Университет Хьюстона, США), профессора Литовского университета наук о здоровье Людаса Иванаускаса, польского педиатра и невролога Марека Бачански.
Украину на конференции представят директор Института неврологии, психиатрии и наркологии НАМНУ, доктор медицинский наук, профессор Игорь Линский, доктор фармацевтических наук, профессор Виктория Кисличенко и кандидат биологических наук, нейрофизиолог Дмитрий Исаев.
Ключевой акцент будет сделан на лечебных качествах конопли. Докладчики расскажут про широкие возможности, которые откроются для Украины в случае разрешения внедрения международного опыта в отечественную медицину.
Организаторами этого исторического события выступили общественная организация «Єдиний досвід», общественная организация "Українська медична конопляна ассоціація" в партнерстве с национальным фармацевтическим университетом (Харьков) и университетом Медицинских наук Литвы (Каунас).
Общественная организация "Афина. Женщины против рака" стала партнером первой медицинской каннабис конференции и будет представлена в Харькове делегацией пациенток с онкодиагнозами.
Выставку в МОЗе открыла директор НИРа Елена Колесник
February 01, 2018
Сегодня в Министерстве здравоохранения открылась выставка черно-белых портретов женщин с онкодиагнозами "Без розовых очков". Перед церемонией открытия состоялась пресс-конференция, на которой организатор вернисажа - онкопациентка и руководитель БФ "Розовая лента Украины" Ольга Фещенко, а также директор Национального института рака Елена Колесник рассказали о ситуации с лечением взрослой онкологии в Украине и акцентировали внимание на необходимости ранней диагностики рака.
Директор главного онкологического медицинского учреждения в Украине пообщалась с участницами сообщества "Афина. Женщины против рака" и выразила поддержку деятельности пациентских организаций. Также Елена Александровна пригласила показать выставку "Без розовых очков" в НИРе, чтобы пациенты видели, что на постановке диагноза жизнь не заканчивается и не боялись лечиться.
Посетить выставку в МОЗе можно до 10 февраля. Адрес - ул. Грушевского, 7.
January 31, 2018
В приятной дружелюбной атмосфере прошла Школа пациентов "Новый год - новые возможности". Такие мероприятия проводятся не первый год и всегда собирают благодарную публику. Организаторами этой интересной и полезной встречи выступили БФ "Центр помощи "Лаванда" и украинский "Онкопортал" onco.com.ua.
На Школе женщины познакомитесь с практикующими психологами, которые работают с онкологическими пациентами, и их методами работы, открыли для себя новые инструменты самопомощи.
Особенно порадовал кулинарный мастер-класс - присутствовавшие научились готовить итальянские блюда всего за 30 минут и потом с огромным аппетитом их съели. Было очень вкусно! :)
В МОЗе покажут выставку портретов "Без розовых очков"
January 31, 2018
2 февраля 2018 года в МОЗе состоится выставка портретов женщин, которые живут с онкологическими диагнозами, "Без розовых очков". Открытие приурочено ко Всемирному дню борьбы с раком.
На портретах вы увидите прекрасных женщин, которые собственным примером показывают, что рак - это не конец жизни, и не надо бояться обследоваться, лечиться и помогать другим выздоравливающим.
Открытие - в 11:00. Приглашаем всех желающих.
Организатор виставки - Ольга Vakula Фещенко Рожева Стрічка України/Pink Ribbon Ukraine.